Credits

3DO FMV DirectorJohn Manley
Additional ArtCharles Barnard
Additional ArtMark Dinse
Additional ArtMark Dixon
Additional ArtDennis Foley
Additional ArtMichael Groark
Additional ArtJP Harrod
Additional ArtMike Parisi
Additional ArtAnthony Schmill
Additional ArtPeter Traugot
Additional ArtAlex Vaz Waddington
Additional ArtTom Westerlin
Additional ArtCraig Woida
Additional DesignAmy Albertson
Additional DesignBJ Cholewinski
Additional DesignBill Dunn
Additional DesignPaul Gunn
Additional DesignMiles Horak
Additional DesignJeff Junio
Additional DesignKeith Meyer
Additional EngineeringVictoria Lease
Additional EngineeringFred Mack
Additional EngineeringAkitomo Morita
Additional EngineeringChuck Romberger
Additional EngineeringAlex Werner
ArtCynthia Brody
ArtSarah Burns
ArtJoe Pinelli
ArtBrian Williams
ArtYukari Yamano
ArtDoug Van Zandt
Art DirectorDalma Bolech
Art DirectorYu-fen Creddy
Associate DirectorsYobo Shen
Associate DirectorsChris Williams
Core Art TeamKatherine Apablaza
Core Art TeamJon Bodenshot
Core Art TeamDalma Bolech
Core Art TeamTheng Boo
Core Art TeamJoel Boucquemont
Core Art TeamRusty Drake
Core Art TeamKeith Fallon
Core Art TeamTerrence Hicks
Core Art TeamAshley Huang
Core Art TeamDon Johnson
Core Art TeamRichard Khoo
Core Art TeamBrian Kumanchik
Core Art TeamXiao Wei Liu
Core Art TeamKlee Miller
Core Art TeamStephen Peterson
Core Art TeamGavin Wood
Core Art TeamSuzana Zecevic
Core Design TeamJarred Balerschmidt
Core Design TeamJohn Calhoun
Core Design TeamKacper Centkowski
Core Design TeamTony Fiorella
Core Design TeamThomas Foss
Core Design TeamSteve Goodale
Core Design TeamMike Simpson
Core Design TeamSteve Szakal
Core Engineering TeamIsaac Bender
Core Engineering TeamPierre Blaizeau
Core Engineering TeamLex Chesler
Core Engineering TeamErick Jap
Core Engineering TeamAl Khorasani
Core Engineering TeamKevin Klemmick
Core Engineering TeamDavid Li
Core Engineering TeamMike Ma
Core Engineering TeamJim Norwood
Core Engineering TeamKimberly Power
Core Engineering TeamJaroslaw Predki
Core Engineering TeamDavid Roberts
Core Engineering TeamShawn Rogers
Core Engineering TeamLee Rosenbaum
Core Engineering TeamAndrzej Rusewicz
Core Engineering TeamBob Smith
Core Engineering TeamKevin Wright
Creative DirectorMichael Mendheim
Design LeadHoward Lehr
DirectorMark Dickenson
EngineeringRawley Bergstein
EngineeringJohn McKenzie
Engineering ManagerRussell Shiffer
Executive ProducerKelly Turner
Lead ArtistsMarc Apablaza
Lead ArtistsInna Cherneykina
Lead ArtistsChris Sellers
Lead EngineeringChuck Batson
Lead EngineeringBill Fowler
Lead EngineeringDavid O'Connor
Level Layout Design DirectorMike Lin
Senior ProducerMarc Sherrod
SoundJohn Baker
SoundBarry Blum
Tech LeadsBill Fowler
Tech LeadsOlivier Lhermite
Voice TalentRobin Castillo
Voice TalentRusty Drake
Voice TalentTerry Maratos

Contributions

Data and credits for this game contributed by barbarianbob, Blueberry Buttface, and KFHEWUI.