Credits

Actors DirectorEddie Crew
AnimationWilfried Ayel
AnimationLoubna Bounoir
AnimationFabien Brandilly
AnimationGuillaume Cessot
AnimationMichel Guillemain
AnimationCyrille Martin
AnimationPhilippe Penaud
AnimationHelene Pierre
Animation (Lead)Drifa Benseghir
Animation (Lead)Marc de Flores
Characters DesignEric Juszezak
Data ManagementRaphael Dominguez
Data Management (Lead)Malika Sahla
Engine and ToolOlivier Albiez
Engine and ToolXavier Billault
Engine and ToolAnthony Botrel
Engine and ToolGuillaume Clement
Engine and ToolYann Courties
Engine and ToolSebastien David
Engine and ToolYann Duchene
Engine and ToolBenoit Germain
Engine and ToolYann Le Guyader
Engine and ToolStephanie Lacroix
Engine and ToolChantal Oury
Engine and ToolIsabelle Prevost
Engine and ToolOlivier Saillant
Engine and ToolGuillaume Souchet
Engine and ToolJacques Thenoz
Engine and ToolCarlos Torres
Engine and ToolMarc Trabucato
Engine and Tools (Lead)Gilles Vanwalleghem
Engine Cinematics StoryboardingMatthieu Breda
Engine Cinematics StoryboardingOlivier Martineau
English AdaptationEddie Crew
Game DesignAdrien Banet-Rivet
Game DesignRenaud Charpentier
Game DesignGregory Palvadeau
Game DesignXavier Plagnal
Game Design (Lead)Arnaud Mametz
Game Design (QA Game Design)Pierre-Olivier Clement
German AdaptationIsderian Shamada
German Adaptation (Lead)Dieter Pfeil
GraphicsMatthieu Delarue
GraphicsChristophe Faivre
GraphicsFrancois Gendron
GraphicsOlivier Lesaint
GraphicsDavid Millet
GraphicsAnne Mounier
GraphicsStephanie Pouzol
GraphicsEmmanuel Ville
Graphics (Lead Artist)Pierre-Henry Laporterie
Graphics (Lead Graphist)Thierry Burlot
GuitarsClaude Samard
High-res CinematicsCorinne Bouvier
High-res CinematicsFrancois Cote
High-res CinematicsSandrine Houalet
High-res CinematicsRobin Kobrynski
High-res CinematicsVeronique Lacombe
High-res CinematicsJerome Lionard
High-res CinematicsGilles Monteil
High-res CinematicsPatrick Pelletier
High-res CinematicsAllan Treitz
High-res Cinematics (Lead)Charles Biernaert
High-res Cinematics (Storyboard)Matthieu Breda
Info-DesignSebastien Clavaud
Info-DesignSebastien Dezautez
Info-DesignLaurent Gerard
Info-DesignYannick Gerber
Info-DesignMickael Veaudour
Info-Design (Lead)Arnaud Guyon
Mixed (Notez Bien Studio)Christophe Marais
Mixed (Ubi Sound Studio)Martin Dutasta
MusicEric Chevalier
Music EditingGuillaume Billaux
Scenario and DialogsChristian Nabias
Senior ProducerDaniel Palix
sound designFrederic Devanlay
Sound DesignVincent Le Meur
Sound Design (Lead)Isabelle Ballet
Sound Design ProducerChristine Chosson
Sound EffectsFrederic Devanlay
Sound ProducerSylvain Brunet
Voice Talent (English)Robert Burns
Voice Talent (English)Sarah Cleather
Voice Talent (English)Eddie Crew
Voice Talent (English)Matthew Geczy
Voice Talent (English)Gay Marshall
Voice Talent (English)Irene Palko
Voice Talent (English)Barbara Scaff
Voice Talent (English)Ken Starcevic
Voice Talent (English)Alan Wenger
Voice Talent (English)Dana Westberg
Voice Talent (French)Patrice Baudrier
Voice Talent (French)Soase Le Braz
Voice Talent (French)Bruno Choel
Voice Talent (French)Cathie Diraison
Voice Talent (French)Jean Guiet
Voice Talent (French)Manuelle Haeringer
Voice Talent (French)Mathalie Homs
Voice Talent (French)Thierry Jahn
Voice Talent (French)Gilbert Levy
Voice Talent (French)Jean-Pierre Michael
Voice Talent (French)Martial Le Minoux
Voice Talent (French)Antoine Tome
Voices EditingLaurent Bonnet
Voices EditingChristine Webster
Voices RecordedLionel Bouhnik
Voices RecordedMarin Dutasta

Contributions

Data and credits for this game contributed by Shadow., fdevanlay, and BGoldTLE.