Credits

Additional ArtJesse Baumgartner
Additional ArtOscar Cuesta
Additional ArtSamwise Didier
Additional ArtTina Fu
Additional ArtPhroilan Gardner
Additional ArtMark Gibbons
Additional ArtHarley Huggins
Additional ArtKali Jacobs
Additional ArtJin H Kim
Additional ArtLuke Mancini
Additional ArtJohn Miller
Additional ArtBrian Morrisroe
Additional ArtTyson Murphy
Additional ArtJustin Thavirat
Additional ArtBen Thompson
Additional DesignAlejandro Ramírez Álvarez
Additional DesignJoni Cheng
Additional DesignTom Chilton
Additional DesignKarl Deckard
Additional DesignEric Dodds
Additional DesignJames Goddard
Additional DesignMichael Horning
Additional DesignJon LeCraft
Additional DesignJesse McCree
Additional DesignMatt Villers
Additional DesignMatt Worcester
Additional DesignTony Wu
Additional ProductionJulia Humphreys
Additional ProductionKeith Lee
Additional ProductionKen Morse
Additional ProductionLisa Ohanian
Additional ProgrammingSamuel Christiansen
Additional ProgrammingSameh Kamel
Additional ProgrammingJohn Stiles
Additional Sound DesignDavid Farmer
Additional Sound DesignChuck Russom
Additional Sound DesignJeff Schmidt
Additional Sound DesignMichael C. Shapiro
Additional Sound DesignCaron Weidner
Additional Sound ProducerCaroline Hernandez
Additional Sound ProducerAsher Litwin
Additional Sound ProducerJessica Louché
Additional Sound ProducerTina Nguyen
Additional Sound ProducerThomas Pieracci
Additional Sound ProducerMichael Schwan
Additional Voice DirectionAndrea Romano
Additional VoicesOmid Abtahi
Additional VoicesAdam Alexi-Malle
Additional VoicesRoxanne Beckford
Additional VoicesJB Blanc
Additional VoicesSammy Boyarsky
Additional VoicesJoe Brooks
Additional VoicesJason Canning
Additional VoicesHelena Charbila
Additional VoicesKat Cressida
Additional VoicesDebbi Derryberry
Additional VoicesSharmila Devar
Additional VoicesJake Eberle
Additional VoicesChris Edgerly
Additional VoicesPaul Eiding
Additional VoicesKieron Elliott
Additional VoicesGideon Emery
Additional VoicesDave Fouquette
Additional VoicesRichard Green
Additional VoicesNicholas Guest
Additional VoicesZach Hanks
Additional VoicesJulian Holloway
Additional VoicesSharif Ibrahim
Additional VoicesMark Ivanir
Additional VoicesNick Jameson
Additional VoicesSteve Josefson
Additional VoicesMatt Yang Kang
Additional VoicesJohn Kassir
Additional VoicesBob Klein
Additional VoicesCarlos Larkin
Additional VoicesWendee Lee
Additional VoicesDavid Lodge
Additional VoicesYuri Lowenthal
Additional VoicesBrandon Lumbly
Additional VoicesJim Mahoney
Additional VoicesDave Mallow
Additional VoicesPramod Mani
Additional VoicesJason Marsden
Additional VoicesVanessa Marshall
Additional VoicesMichael McConnohie
Additional VoicesTherese McLaughlin
Additional VoicesRaya Meddine
Additional VoicesJim Meskimen
Additional VoicesJason Miller
Additional VoicesMasasa Moyo
Additional VoicesSharon Muthu
Additional VoicesJoe Ochman
Additional VoicesJonathan Oldham
Additional VoicesJon Olson
Additional VoicesPaul St. Peter
Additional VoicesJim Pirri
Additional VoicesTJ Ramini
Additional VoicesRita Rani
Additional VoicesMatt Riedy
Additional VoicesDaniel Riordan
Additional VoicesSarah Ripard
Additional VoicesJonno Roberts
Additional VoicesRoger Rose
Additional VoicesAri Rubin
Additional VoicesPeter Sabri
Additional VoicesSalli Saffioti
Additional VoicesPhilece Sampler
Additional VoicesEliza Jane Schneider
Additional VoicesPatrick Seitz
Additional VoicesStephanie Sheh
Additional VoicesArmin Shimerman
Additional VoicesKevin Shinick
Additional VoicesKeith Silverstein
Additional VoicesAnthony Skordi
Additional VoicesHaaz Sleiman
Additional VoicesAndre Sogliuzzo
Additional VoicesMichael Sorich
Additional VoicesJessica Starus
Additional VoicesTerry Stone
Additional VoicesKaren Strassman
Additional VoicesJames Patrick Stuart
Additional VoicesFred Tatasciore
Additional VoicesMarcelo Tubert
Additional VoicesVictor Villar-Hausar
Additional VoicesVernon Wells
Additional VoicesScott Whyte
Additional VoicesDave Wittenberg
Additional VoicesMarc Worden
Additional WritingFlint Dille
Additional WritingGavin J Jurgens-Fyhrie
Additional WritingBrian Kindregan
Additional WritingChuck McMackin
AnimatorsNick Chilano
AnimatorsNon Thareechit
AnimatorsAdam York
Art DirectorChristian Lichtner
Auction House Lead ProducerJason Chayes
Battle.net Additional DesignJosh Leyshock
Battle.net Additional ProgrammingCraig Becker
Battle.net ArtistRobert T. Martin Jr.
Battle.net ArtistDohyeong Kim
Battle.net ArtistElaine Yang
Battle.net Auction House ProgrammerLaurent Bourcier
Battle.net Auction House ProgrammerChang-Il Kim
Battle.net Auction House ProgrammerFrederick Dayhee Lee
Battle.net Auction House ProgrammerCalum Mitchell
Battle.net Billing ProgrammerMikyoung Choi
Battle.net Billing ProgrammerSeungki Choi
Battle.net Billing ProgrammerGisang Gil
Battle.net Billing ProgrammerEunyang Lee
Battle.net Design DirectorMike Hein
Battle.net DesignerRandal Dumoret
Battle.net DesignerKent-Erik Hagman
Battle.net DesignerJosh Menke
Battle.net DesignerAlex Sun
Battle.net Integration ProgrammerPatrick Dawson
Battle.net Integration ProgrammerMichael Hershberg
Battle.net Integration ProgrammerHenry Ho
Battle.net Integration ProgrammerAnne-Sophie Lefebvre
Battle.net Integration ProgrammerSean Riley
Battle.net Integration ProgrammerNick Rivera
Battle.net Lead ArtistNick Slough
Battle.net Lead Auction House ProgrammerStefan Mohler
Battle.net Lead Billing ProgrammerChulwoong Choi
Battle.net Lead Platform ProgrammerBen Deane
Battle.net Lead Platform ProgrammerChris Stewart
Battle.net Lead ProducerRyan Cooper
Battle.net Lead Reliability EngineerTaner Halicioglu
Battle.net Platform ProgrammerEd Beranek
Battle.net Platform ProgrammerAntony Curtis
Battle.net Platform ProgrammerJoseph Dean
Battle.net Platform ProgrammerSascha Demetrio
Battle.net Platform ProgrammerNick McVeity
Battle.net Platform ProgrammerAlan Newton
Battle.net Platform ProgrammerRicardo Robaina
Battle.net Platform ProgrammerMichael Skacal
Battle.net Platform ProgrammerSteve Toscano
Battle.net ProducerErin Ali
Battle.net ProducerShane Cargilo
Battle.net ProducerJack Chen
Battle.net ProducerDan Hernberg
Battle.net ProducerAndrew Hunt
Battle.net ProducerEric Del Priore
Battle.net ProducerYong Woo
Battle.net Reliability EngineerDiane Capewell
Battle.net Reliability EngineerMorgan Fainberg
Battle.net Reliability EngineerRobert Jackson
Battle.net Reliability EngineerChris Jacobson
Battle.net Technical DirectorMatthew Versluys
Battle.net Technical WriterSimeon Vincent
Battle.net User Experience DesignerSamuel Attanasio
Battle.net User Experience DesignerBryan Gidge
Battle.net User Experience DesignerBobby Koh
Battle.net User Experience DesignerChristina McCombie
Casting and Voice DirectorAndrea Toyias
Character ArtistChris Amaral
Character ArtistPaul David
Character ArtistAaron Gaines
Character ArtistAnthony Rivero
Character ArtistCory Robinson
Cinematic Art DirectorJohnathan Berube
Cinematic Art DirectorFausto De Martini
Cinematic Project DirectorBen Dai
Cinematic Project DirectorTerran Gregory
Cinematic Project DirectorMarc Messenger
Cinematic Re-Recording MixerThomas C. Brewer
Cinematic ScriptChris Metzen
Cinematic Sound EditorClinton Jones
Cinematics Additional ArtistTony Alexander
Cinematics Additional ArtistAnwar R Bey-Taylor
Cinematics Additional ArtistDavid Biggs
Cinematics Additional ArtistJason Burton
Cinematics Additional ArtistAndrew D. Carr
Cinematics Additional ArtistBryan Chojnowski
Cinematics Additional ArtistAnthony Eftekhari
Cinematics Additional ArtistThomas Siababa Esmeralda
Cinematics Additional ArtistHuong Grey
Cinematics Additional ArtistMichael Horning
Cinematics Additional ArtistBrian Huang
Cinematics Additional ArtistChay Johansson
Cinematics Additional ArtistIoannis Karathomas
Cinematics Additional ArtistJeffrey Kember
Cinematics Additional ArtistJae Hyung Kim
Cinematics Additional ArtistMike Kramer
Cinematics Additional ArtistOliver Lam
Cinematics Additional ArtistAlan Lee
Cinematics Additional ArtistKonrad Lightner
Cinematics Additional ArtistEric Yi Lin
Cinematics Additional ArtistTing Lo
Cinematics Additional ArtistJoseph Magdalena
Cinematics Additional ArtistThomas Mahler
Cinematics Additional ArtistHezekiah McMurray
Cinematics Additional ArtistAlex Murtaza
Cinematics Additional ArtistJeremy Nelligan
Cinematics Additional ArtistJoseph Oh
Cinematics Additional ArtistAlexandre Oliveira
Cinematics Additional ArtistJae Wook Park
Cinematics Additional ArtistGabriele Pasqualino
Cinematics Additional ArtistAli Seiffouri
Cinematics Additional ArtistGauravkumar Shah
Cinematics Additional ArtistTaylor Smith
Cinematics Additional ArtistPiotr Swigut
Cinematics Additional ArtistCedric Tomacruz
Cinematics Additional ArtistDustin Trimble
Cinematics Additional ArtistGraven Tung
Cinematics Additional ArtistRainer Zoettl
Cinematics Additional DirectionMatt Samia
Cinematics Additional ProductionRie Arai
Cinematics Additional ProductionLaura B Dahowski
Cinematics Additional ProductionTomas Figueroa
Cinematics Additional ProductionLauren Gragg
Cinematics Additional ProductionBryan Langford
Cinematics Additional ProductionTaylor Westfall
Cinematics ArtistFelipe Luiz Andrade
Cinematics ArtistDiego Correia
Cinematics ArtistGabriel Dorazio
Cinematics ArtistLuciana Fintelmam
Cinematics ArtistGuilherme Formenti
Cinematics ArtistAnderson Gaveta
Cinematics ArtistRicardo Guimarães
Cinematics ArtistLeandro Henriques
Cinematics ArtistFlavio Hoffe
Cinematics ArtistPedro Jatobá
Cinematics ArtistAndré Leão
Cinematics ArtistRenan Mota Lima
Cinematics ArtistFelipe Lobo
Cinematics ArtistGuilherme Maia
Cinematics ArtistMello Menezes
Cinematics ArtistFlavio Monteiro
Cinematics ArtistFabricio Moraes
Cinematics ArtistRodolfo Perissé
Cinematics ArtistFernando Reule
Cinematics ArtistArthur Rocha
Cinematics ArtistAthos Sampaio
Cinematics ArtistGustavo Schinner
Cinematics Cinematic ArtistSalvador Arditti
Cinematics Cinematic ArtistScott N. Army
Cinematics Cinematic ArtistTill Aschwanden
Cinematics Cinematic ArtistJongha Baik
Cinematics Cinematic ArtistBecca Baldwin
Cinematics Cinematic ArtistBen Barker
Cinematics Cinematic ArtistJason Barlow
Cinematics Cinematic ArtistStephanie Belin
Cinematics Cinematic ArtistBarry Berman
Cinematics Cinematic ArtistTed Boonthanakit
Cinematics Cinematic ArtistCraig Brown
Cinematics Cinematic ArtistAlvaro Buendia
Cinematics Cinematic ArtistVitaly Bulgarow
Cinematics Cinematic ArtistBill Campbell
Cinematics Cinematic ArtistScott Campbell
Cinematics Cinematic ArtistAaron Chan
Cinematics Cinematic ArtistHosuk Chang
Cinematics Cinematic ArtistDaniel Chavez
Cinematics Cinematic ArtistRay Chih
Cinematics Cinematic ArtistTae Choi
Cinematics Cinematic ArtistJoanna Cleland-Jolly
Cinematics Cinematic ArtistMatt Cordner
Cinematics Cinematic ArtistJames Crowson
Cinematics Cinematic ArtistSofia Vale Cruz
Cinematics Cinematic ArtistDrew Dobernecker
Cinematics Cinematic ArtistEmanuel Druckmann
Cinematics Cinematic ArtistDavid Durand
Cinematics Cinematic ArtistMustazar Essa
Cinematics Cinematic ArtistChris Evans
Cinematics Cinematic ArtistJoe Frayne
Cinematics Cinematic ArtistCasey Fulton
Cinematics Cinematic ArtistShuntaro Furukawa
Cinematics Cinematic ArtistHunter Grant
Cinematics Cinematic ArtistEric Grimenstein
Cinematics Cinematic ArtistJeremy Gritton
Cinematics Cinematic ArtistChris Ha
Cinematics Cinematic ArtistMike Hardison
Cinematics Cinematic ArtistJason J. Hill
Cinematics Cinematic ArtistRay Hsu
Cinematics Cinematic ArtistBenjamin Min Huang
Cinematics Cinematic ArtistSteve Hui
Cinematics Cinematic ArtistTyler Hunter
Cinematics Cinematic ArtistJoe Jackman
Cinematics Cinematic ArtistJessica Dru Johnson
Cinematics Cinematic ArtistBernie Kang
Cinematics Cinematic ArtistRonny Kim
Cinematics Cinematic ArtistYonghyun Kim
Cinematics Cinematic ArtistAndy C. King
Cinematics Cinematic ArtistMike Koizumi
Cinematics Cinematic ArtistScott Lange
Cinematics Cinematic ArtistHung Le
Cinematics Cinematic ArtistRyan Leasher
Cinematics Cinematic ArtistHoya Lee
Cinematics Cinematic ArtistJohn Lee
Cinematics Cinematic ArtistMoonsung Lee
Cinematics Cinematic ArtistYeon-Ho Lee
Cinematics Cinematic ArtistDavid Lesperance
Cinematics Cinematic ArtistShawn Liang
Cinematics Cinematic ArtistDyllan Lu
Cinematics Cinematic ArtistDavid Luong
Cinematics Cinematic ArtistBrandon Martynowicz
Cinematics Cinematic ArtistMatthew Mead
Cinematics Cinematic ArtistAndrew Melnychuk-Oseen
Cinematics Cinematic ArtistLucas Merino
Cinematics Cinematic ArtistSada Namiki
Cinematics Cinematic ArtistKurtis Paddock
Cinematics Cinematic ArtistCorew Pelton
Cinematics Cinematic ArtistTroy L. Perry
Cinematics Cinematic ArtistLevente Peterffy
Cinematics Cinematic ArtistJoe Peterson
Cinematics Cinematic ArtistLaurent Pierlot
Cinematics Cinematic ArtistKirti Pillai
Cinematics Cinematic ArtistZachary Podratz
Cinematics Cinematic ArtistWei Qiao
Cinematics Cinematic ArtistDominic Qwok
Cinematics Cinematic ArtistJarett Riva
Cinematics Cinematic ArtistCasey Robinson
Cinematics Cinematic ArtistDavy Sabe
Cinematics Cinematic ArtistDiego Garzon Sanchez
Cinematics Cinematic ArtistKazuhito Shimada
Cinematics Cinematic ArtistRichard Slechta
Cinematics Cinematic ArtistFabio Stabel
Cinematics Cinematic ArtistPeter Starostin
Cinematics Cinematic ArtistTakuya Suzuki
Cinematics Cinematic ArtistGeordie Swainbank
Cinematics Cinematic ArtistJon Teer
Cinematics Cinematic ArtistBrandan Vanderpool
Cinematics Cinematic ArtistMathias Verhasselt
Cinematics Cinematic ArtistNelson Wang
Cinematics Cinematic ArtistChristonpher Y. Yang
Cinematics Cinematic ArtistJay Hyun Yoo
Cinematics Cinematic ArtistFabio Barretta Zungrone
Cinematics ComposerNeal Acree
Cinematics ComposerRussell Brower
Cinematics ComposerGlenn Stafford
Cinematics Department SupervisorJohn Burnett
Cinematics Department SupervisorShimon Cohen
Cinematics Department SupervisorScott Goffman
Cinematics Department SupervisorSteeg Haskell
Cinematics Department SupervisorArthur Jeppe
Cinematics Department SupervisorMike Kelleher
Cinematics Department SupervisorJared Keller
Cinematics Department SupervisorBrian LeFrance
Cinematics Department SupervisorJames McCoy
Cinematics Department SupervisorFin Teo
Cinematics Department SupervisorSeth Thompson
Cinematics Department SupervisorXin Wang
Cinematics DirectorLuciana Jordao
Cinematics Director of TechnologyMark A. Brown
Cinematics Foley ArtistGregg Barbanell
Cinematics Foley MixerLucy Sustar
Cinematics IT ServiceDaniel Porto
Cinematics Lead ArtistAlan Camilo
Cinematics Lead ArtistMarco Teixeira
Cinematics Lead ArtistPaulo Visguerio
Cinematics Lead ProducerScott Abeyta
Cinematics ModelDaniel Kallon
Cinematics ProducerYogi Graham
Cinematics Production DirectorNoel Wolfman
Cinematics Production TeamPatricia L. Adams
Cinematics Production TeamAngela Blake
Cinematics Production TeamTok Braun
Cinematics Production TeamJoshua Burnett
Cinematics Production TeamLeonard Chang
Cinematics Production TeamEric Davis
Cinematics Production TeamTatiana Fernandes
Cinematics Production TeamBejan Fozdar
Cinematics Production TeamJanet Garcia
Cinematics Production TeamNatalie Gomez
Cinematics Production TeamKim Kotfis Horn
Cinematics Production TeamPhillip Hillenbrand Jr.
Cinematics Production TeamSteve McIlwain
Cinematics Production TeamJennifer Owings
Cinematics Production TeamNina Prochaska
Cinematics Production TeamJay Redmond
Cinematics Production TeamJason Michael Smith
Cinematics Production TeamBrandy Stiles
Cinematics Project Art DirectorChris Thunig
Cinematics Project DirectorNicholas S. Carpenter
Cinematics Project EditorBrian Horn
Cinematics Project EditorRebecca Lilienfeld
Cinematics Project LeadBill La Barge
Cinematics Project LeadRicardo Biriba
Cinematics Project LeadSteven Chen
Cinematics Project LeadGraham Cunningham
Cinematics Project LeadDevon Fay
Cinematics Project LeadJim Jiang
Cinematics Project LeadSheng Jin
Cinematics Project LeadJeramiah Johnson
Cinematics Project LeadChung Kan
Cinematics Project LeadRen Kikuchi
Cinematics Project LeadMark Lai
Cinematics Project LeadTuan Ngo
Cinematics Project LeadJamie Pilgrim
Cinematics Project LeadReo Prendergast
Cinematics Project LeadDennis Price
Cinematics Project LeadGlen Ramos
Cinematics Project LeadKenson Yu
Cinematics Project LeadSimon Yuen
Cinematics Project ProducerTaka Yasuda
Cinematics Shooting and PhotographyAlexandre Cruz
Cinematics Shooting and PhotographyJosé Feijó
Cinematics Shooting and PhotographyVlamir Marques
Cinematics Sound DesignDavid Farmer
Cinematics Sound DesignMichael Johnson
Cinematics Studio EngineerJohann Helgi Agnarsson
Cinematics Studio EngineerDouglas Beal
Cinematics Studio EngineerJim Bush
Cinematics Studio EngineerKenneth Lloyd Ayers III
Cinematics Studio EngineerRamon Rodriguez III
Cinematics Studio EngineerSean Laverty
Cinematics Studio EngineerRob Tomson
Cinematics Studio EngineerLeo Wang
Cinematics Supervising Sound DesignerPaul Menichini
Cinematics SupervisorFabiano Feijó
Cinematics Technology TeamBrett Achorn
Cinematics Technology TeamMichael Beal
Cinematics Technology TeamCarmeron Chrisman
Cinematics Technology TeamRudy Cortes
Cinematics Technology TeamPatrick Dalton
Cinematics Technology TeamJeff Hill
Cinematics Technology TeamSlavomir Kaslev
Cinematics Technology TeamDavid Keegan
Cinematics Technology TeamPiotrek Krawczyk
Cinematics Technology TeamHuong Nguyen
Cinematics Technology TeamChris Rock
Cinematics Technology TeamBilly Shih
Cinematics Technology TeamPeter Shinners
Cinematics Technology TeamMichael Su
Cinematics Technology TeamYun-Chen Sung
Cinematics Technology TeamRobert Thomas
Cinematics VFX SupervisorJeff Chamberlain
Cinematics VFX SupervisorJon Lanz
Concept ArtistSojin Hwang
Concept ArtistTrent Kaniuga
Concept ArtistJosh Tallman
Design & EditingKyle Webb
Dialoge EditorJohn Adair
Dialoge EditorRyan Coursey
Dialoge EditorDavid Guerrero
Dialoge EditorRich Seitz
Dialogue SupervisorDavid Guerrero
Director of AudioRussell Brower
Engine ProgrammerJay Patel
Engine ProgrammerNorbert Szabo
Executive ProducerRob Pardo
Exterior ArtistNathan Bowden
Exterior ArtistPeet Cooper
Exterior ArtistKevin K Griffith
Exterior ArtistRichie Marella
Exterior ArtistMatthew Ryan
Exterior ArtistJohannes The
Field RecordingJohn Fasal
Field RecordingKris Giampa
Field RecordingMichael Johnson
Field RecordingJonas Laster
Gameplay ProgrammerRoger Hughston
Gameplay ProgrammerDavid Pendergrast
Gameplay ProgrammerClayton Vaught
Gameplay ProgrammerShephen Wong
Interior ArtistIan Ameling
Interior ArtistOliver Chipping
Interior ArtistSungjae Cho
Interior ArtistBrian Fletcher
Interior ArtistJeff Hyeongwon Kang
Interior ArtistJulen Lefebvre
Interior ArtistPatrick Stone
Launch ManagerJon Dvorak
Lead AnimatorCheeming Boey
Lead Character ArtistPaul Warzecha
Lead Concept ArtistVictor Lee
Lead Content DesignerKevin Martens
Lead DesignerJay Wilson
Lead Exterior ArtistChris Donelson
Lead Gameplay ProgrammerSteve Shimizu
Lead Interior ArtistTimothy Linn
Lead Level DesignerDavid M. Adams
Lead Multiplayer ProgrammerRussell Foushee
Lead ProducerAlex Mayberry
Lead ProgrammerJason Regier
Lead Prop ArtistChristopher Ryder
Lead Sound DesignerJoseph Lawrence
Lead Technical ArtistJulian Love
Level DesignerMark Choy
Level DesignerZaven Haroutunian
Level DesignerCarl Lavoie
Level DesignerLarra Paolilli
Level DesignerMatthew Sherman
Level DesignerJake Sones
Macintosh ProductionBrian M. Wright
Macintosh ProgrammingChris Crowe
Macintosh ProgrammingDavid Givone
Macintosh ProgrammingJohn Mikros
Macintosh ProgrammingDaniel Pageau
Macintosh ProgrammingScott Scaccianoce
Monster Voice EffectsAnthony Anderson
Monster Voice EffectsTroy Baker
Monster Voice EffectsDee Bradley Baker
Monster Voice EffectsSteve Blum
Monster Voice EffectsJoanne Cheng
Monster Voice EffectsDave Fouquette
Monster Voice EffectsCasey Fulton
Monster Voice EffectsJessica Gee
Monster Voice EffectsMichael Gough
Monster Voice EffectsAnthony Hanson
Monster Voice EffectsWhit Hetford
Monster Voice EffectsMarilyn Hughes
Monster Voice EffectsMelissa Hutchinson
Monster Voice EffectsTimothy Ismay
Monster Voice EffectsDarryl Karylo
Monster Voice EffectsPaul Kubit
Monster Voice EffectsNathan LaMusga
Monster Voice EffectsPeter Lurie
Monster Voice EffectsLani Minella
Monster Voice EffectsChris Mountain
Monster Voice EffectsNolan North
Monster Voice EffectsJon Olson
Monster Voice EffectsDerek Rakos
Monster Voice EffectsWilliam Roseman
Monster Voice EffectsDavid Sanchez
Monster Voice EffectsPatrick Seitz
Monster Voice EffectsAngela Shih
Monster Voice EffectsSusan Silo
Monster Voice EffectsDavid Sobolov
Monster Voice EffectsBrian Sommer
Monster Voice EffectsBrandy Stiles
Monster Voice EffectsFred Tatasciore
Monster Voice EffectsJoe J. Thomas
Monster Voice EffectsCandace Thomas
Monster Voice EffectsMatt Uelmen
Monster Voice EffectsElaine Yang
Music ComposerRussell Brower
Music Composer - GameDerek Duke
Music Composer - GameEdo Guidotti
Music Composer - GameLaurence Juber
Music Composer - GameJoseph Lawrence
Music Composer - GameGlenn Stafford
Physics ProgrammingErin Catto
ProducerElizabeth Cho
ProducerDennis Crow
ProducerNathan Lutsock
ProducerJeremy Masker
ProducerMatthew Panepinto
ProducerSteven Parker
Production DirectorRay Gresko
Prop ArtistKevin Griffith
Prop ArtistGrace Liu
Prop ArtistAnessa Silzer
Prop ArtistNeal Wojahn
Sound DesignEvan T. Chen
Sound DesignKris Giampa
Sound DesignMichael Johnson
Sound DesignJonas Laster
Sound DesignChris De La Pena
Sound DesignDavid Rovin
Sound DesignJP Walton
Sound ProducerColton Carmine
Sound ProducerKeith Landes
Sound ProducerJay Maguire
Sound Production LeadDennis Crabtree
Story DirectorChris Metzen
System DesignerJason Bender
System DesignerAndrew Chambers
System DesignerWyatt Cheng
System DesignerJoshua Mosqueira
System DesignerColm Nelson
Technical ArtistRichard Chu
Technical ArtistNicholas Eberle
Technical ArtistKritter Griffin
Technical ArtistChris Haga
Technical ArtistJill Harrington
Technical ArtistRachel Larsen
Technical ArtistQuang D. Tran
Tools ProgrammerChris Allsopp
Tools ProgrammerJohn Heuerman
User Interface ArtistMichael Nicholson
Voice Over: Abd al-HazirBrian George
Voice Over: AdriaAlyson Reed
Voice Over: AshearaCourtenay Taylor
Voice Over: AurielCree Summer
Voice Over: AzmodanDavid Sobolov
Voice Over: Barbarian - FemaleAthena Karkanis
Voice Over: Barbarian - MaleDorian Harewood
Voice Over: BelialJim Ward
Voice Over: BlacksmithSimon Templeman
Voice Over: Captain HaleLlyod Sherr
Voice Over: Captain RumfordGreg Ellis
Voice Over: Demon Hunter - FemaleAnna Graves
Voice Over: Demon Hunter - MaleRobin Atkin-Downes
Voice Over: Emperor HakanSofia Pirri
Voice Over: EnchantressSumalee Montano
Voice Over: ImperiusRick Wasserman
Voice Over: ItherealJames Horan
Voice Over: JewelerJames Hong
Voice Over: King Leoric / Skeleton KingJoe J. Thomas
Voice Over: MaghdaSusanne Blakeslee
Voice Over: Mistress of PainClaudia Black
Voice Over: Monk - FemaleRaija Baroudi
Voice Over: Monk - MaleJamieson Price
Voice Over: MysticGaille Heidemann
Voice Over: ScoundrelTroy Baker
Voice Over: TemplarDominic Keating
Voice Over: TyraelJonathan Adams
Voice Over: Witch Doctor - FemaleErica Luttrell
Voice Over: Witch Doctor - MaleCarl Lumbly
Voice Over: Wizard - FemaleGrey Delisle
Voice Over: Zoltun KulleSteve Blum
Voice: Deckard CainMichael Gough
Voice: LeahJennifer Hale
Voice: Wizard - MaleCrispin Freeman
World Design & WritingMichael Chu
World Design & WritingPat Nagle
World Design & WritingValerie Watrous
World DesignerLeonard Boyarsky

Contributions