Credits

Additional ArtSilvio Aebischer
Additional ArtTristan Brett
Additional ArtBrian Clarke
Additional ArtCassia Dominguez
Additional ArtEric Hilleary
Additional ArtChris Howe
Additional ArtThomas Jung
Additional ArtBen Liska
Additional ArtDave Max
Additional ArtHeather Poon
Additional ArtJean-Pierre Roy
Additional ArtChristopher Willingham
Additional Art DirectionSteve Burg
Additional Art DirectionDuane Loose
Additional AudioSarn Bird
Additional Cinematic ArtAaron Kupferman
Additional Cinematic ArtDrew Stauffer
Additional Cinematic AudioEarbash Audio
Additional DesignJason Alejandre
Additional DesignTim Coolidge
Additional DesignChad LaClair
Additional DesignJon Soucy
Additional EditingNate Hubbard
Additional EngineerPete Brubaker
Additional EngineerNikolas Gavalas
Additional EngineerNicholas Hendricks
Additional EngineerChris Jacobson
Additional EngineerWa Kan
Additional EngineerAaron Lee
Additional EngineerKris Morness
Additional EngineerRichard Osborne
Additional EngineerDarryll Rohr
Additional Sound DesignZak Belica
Additional Sound DesignSarn Bird
AI EngineerAndrew Garrett
AI EngineerWill Hutchinson
AI EngineerGavin Simon
AjayJosh Holloway
AnimatorUmberto Bossi
AnimatorEugene Cordwell Jarvis
AnimatorMichael Laygo
Art DirectorMatt J. Britton
Audio EngineerIan Barkley-Yeung
Build EngineerAndrew Luby
Cinematic ArtistAlbert Cheng
Cinematic ArtistPeter Hong
Cinematic ArtistWil Panganiban
Cinematic ArtistKatai Tang
Cinematic ArtistMichelle Tasic
Cinematic AudioEdward Cerrato
Cinematic EditorBenjamin Hopkin
Concept ArtistRyan Church
Concept ArtistGloria Shih
Concept ArtistJames Zhang
Concept ArtistFeng Zhu
Concept ArtistMichael Zimmerman
Design Development DirectorWes Eckhart
Design EngineerKeith Schaef
DesignerSamuel Bass
DesignerAdam Davis
DesignerAdam Hayes
DesignerAmir Rao
DesignerJeremy War
Development DirectorJill Donald
Environmental ArtistEdwin Gomes
Environmental ArtistCharles Jacobi
Environmental ArtistLaureen Lafave
Environmental ArtistPhelicia Ramlogan
Environmental ArtistChris Tamburrino
Environmental ArtistTim Williams
Executive ProducerMike Verdu
Gameplay EngineerAdhitya Chittur
Gameplay EngineerJeff Chow
Gameplay EngineerGabriel Holmes
Gameplay EngineerJohn Machin
Gameplay EngineerZak Middleton
Gameplay EngineerShawn Rogers
Graphic EngineerLutz Latta
Graphic EngineerJohn Versluis
Jack GrangerMichael Ironside
KaneJoe Kucan
Killian QatarTricia Helfer
Kirce JamesJennifer Morrison
Lead AnimatorAdam McCarthy
Lead Balance DesignerGreg Black
Lead Balance DesignerGreg Black
Lead Campaign DesignerJasen Torres
Lead DesignerJason Bender
Lead EngineerAustin Ellis
Lead ModelerMike Colonnese
Lead Technical DesignerScott C. Smith
Lead Visual Effects ArtistMichael Jones
Lead Visual Effects ArtistMichael Jones
ModelerLeon Gor
ModelerTse-cheng Lo
ModelerGreg Luzniak
ModelerKich Ma
ModelerChance Rowe
Multiplayer EngineerMichael Schwartz
Multiplayer EngineerPing Wang
Multiplayer EngineerNathan Yun
MusicSteve Jablonsky
MusicTrevor Morris
Redmond BoyleBilly Dee Williams
Sandra TelfairGrace Park
Senior Sound DesignerEvan T. Chen
Structure ArtistLeon Gor
Structure ArtistTse-cheng Lo
System EngineerMarcos Boyington
System EngineerAndy McDonald
Technical ArtistFernando Castillo
Training Instructor (Voice)Stefan Marks
User Interface ArtistInsun Kang
User Interface ArtistAndrey Kazmin
User Interface EngineerScott K. Bowen
User Interface EngineerJohn Chin
User Interface EngineerDavid Richey
Visual EffectsSassoon Film Design
Visual EffectsTiger-Hare Studios
Visual Effects ArtistCasey Robinson
Voice Direction & Sound DesignDavid Fries
WriterBrent Friedman

Contributions

Data and credits for this game contributed by Skye7707, Fossil, michaelP4o, Shadow., The_Approved, G013M, odino, weckhart, and oliist.