Credits

Additional ArtChris Allison
Additional ArtIan J Bowden
Additional ArtTyronne Bramley
Additional ArtNeal D Corbett
Additional ArtEric Dawe
Additional ArtGunnar Droege
Additional ArtMark Edwards
Additional ArtSiu Lee
Additional ArtJames McHale
Additional ArtChris Smart
AI/Physics/Animation ProgrammerJonathon Ashcroft
AI/Physics/Animation ProgrammerJames Broad
AI/Physics/Animation ProgrammerAdam Croston
AI/Physics/Animation ProgrammerMichael Garry
AI/Physics/Animation ProgrammerPhil Hooker
AI/Physics/Animation ProgrammerJack Potter
AI/Physics/Animation ProgrammerChris Swinhoe
Alderney Map ArtistAdam Cochrane
Alderney Map ArtistGary McAdam
Alderney Map ArtistIain McNaughton
Alderney Map ArtistAndy Sharratt
Alderney Map ArtistAndrew Soosay
Alderney Map ArtistEros Tang
Alderney Map ArtistScott Wilson
Algonquin Map ArtistDave Brownsea
Algonquin Map ArtistMing Kei Cheung
Algonquin Map ArtistDavid Cooper
Algonquin Map ArtistTim Flowers
Algonquin Map ArtistSimon Little
Algonquin Map ArtistDuncan Mattocks
Algonquin Map ArtistElaine McSherry
Algonquin Map ArtistWayland Standing
Algonquin Map ArtistNeil Sylvester
Algonquin Map ArtistMark Wright
Animation Development AssistantAnita Norfolk
Art Development AssistantLouis Dinan
Art Development AssistantMichelle Obayda
Art DirectorAaron Garbut
Art DirectorAlex Horton
Assistant ProducerWilliam Mills
Associate ProducerImran Sarwar
Audio DesignerJon McCavish
Audio DesignerWill Morton
Audio DesignerGeorge Williamson
Audio ProgrammerColin Entwhistle
Audio ProgrammerAlastair MacGregor
Audio ToolsErika Birse
Broker/Bohan/Dukes Map ArtistJames Allan
Broker/Bohan/Dukes Map ArtistOliver Gainford
Broker/Bohan/Dukes Map ArtistTim Gilbert
Broker/Bohan/Dukes Map ArtistGavin Greaves
Broker/Bohan/Dukes Map ArtistMarco Hallett
Broker/Bohan/Dukes Map ArtistCraig Kerr
Broker/Bohan/Dukes Map ArtistStuart MacDonald
Broker/Bohan/Dukes Map ArtistChristopher Marshall
Broker/Bohan/Dukes Map ArtistAlastair McLauchlan
Broker/Bohan/Dukes Map ArtistSteven Mulholland
Broker/Bohan/Dukes Map ArtistNik Taylor
Character ArtistChris Brincat
Character ArtistGordon Brown
Character ArtistMichael Kane
Character ArtistFin Mcgechie
Character ArtistAlan Nolan
Character ArtistToks Solarin
Character ArtistAlisdair Wood
Concept ArtistIan McQue
Cutscene AnimatorDermot Bailie
Cutscene AnimatorFelipe Busquets
Cutscene AnimatorRob Elsworthy
Cutscene AnimatorMondo Ghulam
Cutscene AnimatorCJ Markham
Cutscene AnimatorTina Nischan
Cutscene AnimatorPeter Saumur
Cutscene AnimatorDuncan Shields
Cutscene LightingPaul MacPherson
Dialogue Development AssistantCaroline Hurley
Environment ArtistCraig Kerr
Executive ProducerSam Houser
Game ProgrammerMike Diskett
Game ProgrammerMiguel Freitas
Game ProgrammerAlexander Illes
Game ProgrammerDerek Payne
Game ProgrammerMatt Shepcar
Game ProgrammerDerek Ward
Game ProgrammerGraeme Williamson
Game ResearchGregory Johnson
Game ResearchAyana Osada
Game ResearchMarisa Palumbo
Game ResearchVincent Parker
Game ResearchSanford Santacroce
Graphic DesignerEuan Duncan
Graphic DesignerJill Menzies
Graphic DesignerStuart Petri
Graphic DesignerSteven Walsh
Graphics ProgrammerAlex Hadjadj
Graphics ProgrammerAndrzej Madajczyk
Graphics ProgrammerMark Nicholson
Graphics ProgrammerRay Tran
Graphics ProgrammerJohn Whyte
In-game AnimatorAbraham Ahmed
In-game AnimatorGus Braid
In-game AnimatorDarren Hasan-Ali
In-game AnimatorMike Jones
In-game AnimatorJohn Kim
Interior ArtistAlan Burns
Interior ArtistAlexander Pons Carden-Jones
Interior ArtistLeigh Donoghue
Interior ArtistAndy Hay
Interior ArtistTze Lim
Interior ArtistGarry Mackenzie
Interior ArtistKaryn McHale
Interior ArtistMichael Pirso
Interior ArtistStuart Scott
Lead AudioMatthew Smith
Lead AudioAllan Walker
Lead Cross-Platform ProgrammerKlaas Schilstra
Level DesignerJames Arthur
Level Designerryan Baker
Level DesignerDavid Beddoes
Level DesignerRobert Bray
Level DesignerDave Bruce
Level DesignerBrenda Carey
Level DesignerBarry Clark
Level DesignerAndy Duthie
Level DesignerNeil Ferguson
Level DesignerCraig Filshie
Level DesignerThomas French
Level DesignerPaul Green
Level DesignerJohn Haime
Level DesignerLawrence Kerr
Level DesignerSimon Lashley
Level DesignerKeith Mcleman
Level DesignerChris McMahon
Level DesignerJim McMahon
Level DesignerNeil Meikle
Level DesignerAlwyn Roberts
Level DesignerSteve Taylor
Level DesignerRoss Wallace
Level DesignerDavid Watson
Level DesignerKevin Wong
Motion Capture/Dialogue DirectorRod Edge
Motion Capture: NikoSam Glen
Motion Capture: NikoBas Rutten
Multiplayer Level DesignMartin Connor
Multiplayer Level DesignEugene Kuczerepa
Multiplayer Level DesignChris Rothwell
Music ProducerCraig Conner
Network ProgrammerKevin Baca
Network ProgrammerJohn Gurney
Network ProgrammerDaniel Yelland
ProducerLeslie Benzies
Prop ArtistGillian Bertram
Prop ArtistEoin Callan
Prop ArtistCJ Dick
Prop ArtistBrendon McDonald
RAGE Animation ProgrammerJames Miller
RAGE Chief Software ArchitectDavid Etherton
RAGE DesignerKirk Boornazian
RAGE Graphics ProgrammerWolfgang Engel
RAGE Graphics ProgrammerThomas Johnstone
RAGE Graphics ProgrammerRaymond Kerr
RAGE Graphics ProgrammerChris Perry
RAGE Network ProgrammerRobert Trickey
RAGE Physics ProgrammerNathan Carlin
RAGE Physics ProgrammerMichael Ewert
RAGE Physics ProgrammerJustin Link
RAGE System ProgrammerRuss Schaaf
RAGE Tools ProgrammerAdam Dickinson
RAGE Tools ProgrammerTodd LeMoine
Supervising Sound EditorNicholas Montgomery
Technical DirectorAdam Fowler
Technical DirectorAlexander Roger
Technical DirectorObbe Vermeij
Tools ProgrammerDavid Muir
Tools ProgrammerLuke Openshaw
Tools ProgrammerGreg Smith
Vehicle ArtistMichael Bush
Vehicle ArtistAlan Duncan
Vehicle ArtistRichard Kansley
Vehicle ArtistLaurence Knight
Vehicle ArtistJolyon Orme
VFX ArtistMalcolm Shortt
Visualization DirectorSteven Olds
Voice: Aiden O'MalleyJarlath Conroy
Voice: AlbanianBujan Rugova
Voice: Alexandra "Alex" ChiltonSamantha Soule
Voice: AndreiSandor Telcsy
Voice: Angie PegorinoSharon Angela
Voice: Anna FaustinKrystyna Jakubiak
Voice: Anthony CorradoBobby Funaro
Voice: Ashley ButlerTraci Godfrey
Voice: Bernie CraneTimothy J. Alex
Voice: Bledar MorinaGregory Korostishevsky
Voice: Bobby JeffersonTom Tammi
Voice: Brian MeechJustin Reinsilber
Voice: Brucie GirlKerry Shaw
Voice: Brucie KibbutzTimothy Adams
Voice: Carmen OrtizElan Luz Rivera
Voice: CharlieJames Yaegashi
Voice: Cherise GloverJa'Tovia Gary
Voice: City Official in BarJohn Brady
Voice: Clarence LittleJerry Clicquot
Voice: Coked-up RevelerNick Montgomery
Voice: Dardan PetrelaPeter Linari
Voice: Darko BrevicMichael Medeiros
Voice: Dave the MateMartin Herring
Voice: Derrick McRearyGeorge Feaster
Voice: Dimitri RascalovMoti Margolin
Voice: Dwayne ForgeDevin Richards
Voice: Eddie LowVictor Verhaeghe
Voice: Elizabeta TorresCharlie Parker
Voice: Eugene ReaperMichael Bower
Voice: Francis McRearyThomas Lyons
Voice: Gerry McRearyPJ Sosko
Voice: Gordon SargentDavid Conley
Voice: Gracie AncelottiRebecca Benhayon
Voice: Hossan RamzySean Krishnan
Voice: Ileyna FaustinMarcy Maguigan
Voice: Isaac RothModi Rosenfeld
Voice: Ivan BytchkovLev Gorn
Voice: Jay HamiltonDaniel G. O'Brien
Voice: Jeff the CopJay Capozello
Voice: Jeff the CuckoldHarry Chase
Voice: Jim FitzgeraldDennis Predovic
Voice: Jimmy PegorinoTony Patellis
Voice: Joe "Tuna" DiLeoPete Pavio
Voice: Johnny KlebitzScott Hill
Voice: Jon GravelliMadison Arnold
Voice: JorgeGreg Johnson
Voice: Joseph KaplanJim Norton
Voice: Kate McRearyMary Catherine Donnelly
Voice: Kenny PetrovicRichard Pruitt
Voice: Kiki JenkinsKim Howard
Voice: KillerJacek Krawczyk
Voice: Little JacobCoolie Ranx
Voice: Luca SilvestriRobert Kelly
Voice: Luis Fernando LopezMario D'Leon
Voice: Maître d'Tony Cucci
Voice: Mallorie BardasElena Harvey Hurst
Voice: Manny EscuelaBerto Colon
Voice: Marnie AllenReyna de Courcy
Voice: Mechanic/HenchmanJohn Walker
Voice: MelLarry Fleishman
Voice: Michael KeanePete O'Connor
Voice: Michelle/KarenRebecca Henderson
Voice: Mickey the BartenderMarc Fine
Voice: Mikhail FaustinKarel Roden
Voice: Mitch the copChristopher Jobin
Voice: Mori GreenEd Rubeo
Voice: Mrs. McRearyDoris Belack
Voice: Niko BellicMichael Hollick
Voice: Packie McRearyRyan Johnston
Voice: PathosDavid Shaw
Voice: Phil BellFrank Bonsangue
Voice: Playboy XPostell Pringle
Voice: PriestThomas Waites
Voice: Ray BoccinoJoe Barbara
Voice: Ray BulgarinVitali Baganov
Voice: Real BadmanSeeborn
Voice: Roman BellicJason Zumwalt
Voice: SaraDeborah Yates
Voice: SergeiJeff Norris
Voice: Thai ProstituteAmy Razviwomg
Voice: The CommanderBill Lobley
Voice: Tom GoldbergJonathan Hanst
Voice: United Liberty PaperMilton James
Voice: Vlad GlebovMisha Kuznetsov
Voice: YuppiePeter Adler
WriterDan Houser
WriterRupert Humphries

Contributions