Credits

3D Artsit (XPEC Entertainment)Xia Boya
3D Artsit (XPEC Entertainment)Zhao Congchen
3D Artsit (XPEC Entertainment)Zhang Dan
3D Artsit (XPEC Entertainment)Lin De
3D Artsit (XPEC Entertainment)Gao Dejie
3D Artsit (XPEC Entertainment)Long Feng
3D Artsit (XPEC Entertainment)Wu Hai
3D Artsit (XPEC Entertainment)Zhang Haitao
3D Artsit (XPEC Entertainment)Wang Haoming
3D Artsit (XPEC Entertainment)Tian Hong
3D Artsit (XPEC Entertainment)Zhang Huadong
3D Artsit (XPEC Entertainment)Shen Hui
3D Artsit (XPEC Entertainment)Yang Jie
3D Artsit (XPEC Entertainment)Zhao Jing
3D Artsit (XPEC Entertainment)Ding Jun
3D Artsit (XPEC Entertainment)Liang Pan
3D Artsit (XPEC Entertainment)Yang Peng
3D Artsit (XPEC Entertainment)Ren Qiang
3D Artsit (XPEC Entertainment)Wang Qiang
3D Artsit (XPEC Entertainment)Cao Qiuyang
3D Artsit (XPEC Entertainment)Zhang Qunzhong
3D Artsit (XPEC Entertainment)Wang Shuchao
3D Artsit (XPEC Entertainment)Dong Su
3D Artsit (XPEC Entertainment)Wang Tengfei
3D Artsit (XPEC Entertainment)Cai Ting
3D Artsit (XPEC Entertainment)Song Wei
3D Artsit (XPEC Entertainment)Wang Xu
3D Artsit (XPEC Entertainment)Lan Xuemei
3D Artsit (XPEC Entertainment)Luo Yawen
3D Artsit (XPEC Entertainment)Gu Yihan
3D Artsit (XPEC Entertainment)Wang Ying
3D Artsit (XPEC Entertainment)Ma Yongqiang
3D Artsit (XPEC Entertainment)Liu Yongqiang
3D Artsit (XPEC Entertainment)Liang Yu
3D Artsit (XPEC Entertainment)Sun Yutu
3D Artsit (XPEC Entertainment)Wang Zhaoqi
3D Artsit (XPEC Entertainment)Yuan Zhaowei
3D Artsit (XPEC Entertainment)Wu Zhenyu
3D Artsit (XPEC Entertainment)Liu Zhiyuan
3D Artsit (XPEC Entertainment)Wu Zhong
Additional Audio Post Sound DesignErik Buensuceso
Additional Audio Post Sound DesignChris Canning
Additional Audio Post Sound DesignJeff Darby
Additional Audio Post Sound DesignGreg DeBeer
Additional Audio Post Sound DesignKen Felton
Additional Audio Post Sound DesignEmile Mika
Advanced Technology GroupTobias Berghoff
Advanced Technology GroupTim Dann
Advanced Technology GroupNatasha Griffiths
Advanced Technology GroupSimon Pilgrim
Advanced Technology GroupBenjamin Segovia
Advanced Technology GroupNicolas Serres
Advanced Technology GroupSteven Tovey
Advanced Technology GroupSimon Whittaker
AnimationJohn Meehan
Animation (Cinematics Lighting and Render)Stijn Valkenborg
Animation Artist (Original Force)Lunjie Bi
Animation Artist (Original Force)Yuan Cao
Animation Artist (Original Force)Nanxing Guo
Animation Artist (Original Force)Angrui Li
Animation Artist (Original Force)Yang Liu
Animation Artist (Original Force)Qi Lu
Animation Artist (Original Force)Lie Ma
Animation Artist (Original Force)Huashan Sun
Animation Artist (Original Force)Sudong Tian
Animation Artist (Original Force)Jia Wang
Animation Artist (Original Force)Lifu Yu
Animation CoordinatorJeff Tamayo
Animation LeadAaron Papa
Animation LeadRichard Pince
Animation SupervisorDarrell Robinson
AnimatorJonathan Alexander
AnimatorEric Bribiesca
AnimatorFreddy Burgos
AnimatorJacob Cementina
AnimatorRichard Clark
AnimatorKyle Dahl
AnimatorMatthew Elger
AnimatorMichael Elger
AnimatorJustin Falgout
AnimatorDaniel Garnett
AnimatorRodrigo Gonzalez
AnimatorJames Grow
AnimatorDaniel Asher Harman
AnimatorPhillip Kourie
AnimatorAda Mitchell
AnimatorWest Munz
AnimatorAllison Orr
AnimatorBenjamin Rische
AnimatorJustin Rochon
AnimatorBill Rodgers
AnimatorScott Slater
AnimatorJeremiah Stewart
AnimatorSeth Stockholm
AnimatorDonald Waller
AnimatorJeff Weidner
AnimatorIsrael Woolfolk
AnimatorAlex Zemke
Art and Outsource SupervisorMasashi Otake
Art DirectorYoshiaki Yamaguchi
Art Director (Dalian Sunrise Digital Technology)Yuan Jiwei
Art Director (Graphic Material) (XPEC Entertainment)Wu Jingji
Art Director (Red Entertainment)Yoshiteru Maekawa
Art Director (Virtuos)Zhang Chong
Art Producer (Production)Garrick Oyama
Art Producer (Virtuos)Shen Shasha
ArtistSteve Hada
ArtistKimi Kim
ArtistJin Kim
ArtistTim Pihlajamaki
ArtistMarcelo Dos Santos
ArtistEmerlito Tanciatco
ArtistKatrina Tung
ArtistSusan Won
Assistant Engineer (Stage Music)Tobias Hess
Assistant Music Producer (Stage Music) (SMPJ)Ryo Yamamura
Assistant Producer (Red Entertainment)Ken Nakamura
Associate ProducerNahoko Matsuzaki
Associate ProducerSho Numakura
Associate Producer (Production)Audric Thompson
Associate Producer (Worldwide Studio America)Nicolo Accordino
Audio Post LeadRob Burns
Audio ProgrammingKeith Charley
Background ArtistKazuto Abe
Background ArtistTsuguharu Aoki
Background ArtistYumiko Ashihara
Background ArtistShunsaku Kato
Background ArtistKazuhiro Numata
Background ArtistYoshnori Numoto
Background ArtistKyoung Mo Sung
Background ArtistKyohei Terui
Background Artist (Rhino Studios Inc.)Daisuke Sasaki
Battle DesignerChihiro Kanno
Battle DesignerShigeo Takaai
Battle DesignerKenji Tokumaru
Battle DesignerKoji Watanabe
Boss DesignerHiroshi Tamate
Camera OperatorMike Mohan
Camera OperatorJon Schwarz
Casting / Talent CoordinationChristine Korkosz
Casting SupervisorJacquie Shriver
CG Artist (Shirogumi)Keiichi Abe
CG Artist (Shirogumi)Shihoka Arai
CG Artist (Shirogumi)Akira Goto
CG Artist (Shirogumi)Takaki Hattri
CG Artist (Shirogumi)Yoko Hazama
CG Artist (Shirogumi)Takayuki Honne
CG Artist (Shirogumi)Yuichiro Kamimura
CG Artist (Shirogumi)Ryuta Kayahara
CG Artist (Shirogumi)Masaaki Kunihiro
CG Artist (Shirogumi)Youji Matsunaga
CG Artist (Shirogumi)Yuki Mizuno
CG Artist (Shirogumi)Toru Murano
CG Artist (Shirogumi)Kanako Ogawa
CG Artist (Shirogumi)Norimasa Ohata
CG Artist (Shirogumi)Naomi Ohno
CG Artist (Shirogumi)Keiji Oshumi
CG Artist (Shirogumi)Aya Otawa
CG Artist (Shirogumi)Yasuhiko Samekawa
CG Artist (Shirogumi)Nobuyasu Segawa
CG Artist (Shirogumi)Yumi Shibasaki
CG Artist (Shirogumi)Saori Shimamura
CG Artist (Shirogumi)Masato Shoji
CG Artist (Shirogumi)Miki Takahashi
CG Artist (Shirogumi)Hiroki Takei
CG Artist (Shirogumi)Shinji Tanaka
CG Artist (Shirogumi)Takuya Uenishi
CG Artist (Shirogumi)Hibiki Watabe
CG Artist (Shirogumi)Keiko Yada
CG Artist (Shirogumi)Kensuke Yamamoto
CG Artist (Shirogumi)Satoru Yamamura
CG Artist (Shirogumi)Masahiro Yasuda
CG Director (Movie Animation) (Shirogumi)Satoru Sasaki
CG Supervisor (Cinematics Lighting and Render)Laurens Bekaert
CG Supervisor (Cinematics Lighting and Render)Daan Van Den Eeden
CG Supervisor (Cinematics Lighting and Render)Adam Zepeda
Character ArtistTetsuya Abe
Character ArtistDaisuke Fujinami
Character ArtistYukiko Itano
Character ArtistMomoyuki Murayama
Character Artist (Rhino Studios Inc.)Toshiya Nishikawa
Character Artist / Enemy Concept ArtistTaichi Ogawa
Character Motion ArtistYasutoshi Amemiya
Character Motion ArtistMitsuo Iida
Character Motion ArtistTetsuya Kawada
Character Motion ArtistShino Kobiyama
Character Motion ArtistMasashi Koseki
Character Motion ArtistYasuhide Owada
Character Motion Artist / Facial Technical ArtistYoshio Namiki
Cinematic Music EditorScott Hanau
Cinematic Music EditorTed Kocher
Cinematic Music EditorMatt Levine
Cinematic Score ComposerJim Dooley
Cinematic Score ComposerMatthew Margeson
Cinematic Score Mixer, EditorAnthony Caruso
Cinematic Score Mixer, EditorMarc Senasac
Cinematic Score Producer, Editor, MixerJonathan Mayer
Cinematic Score Producer, Editor, MixerJoel Yarger
Cinematic Storyboard (Freelance)Yutaka Sakai
Cinematic Storyboard (Sola Digital Arts)Shinji Aramaki
Cinematics ArtistShou Gimia
Cinematics ArtistShoujiro Hori
Cinematics ArtistHisataka Kato
Cinematics ArtistAya Osaka
Cinematics ArtistShunan Sukawa
Cinematics ArtistMitsumasa Tanabe
Cinematics ArtistHirokazu Yamamoto
Cinematics Artist (Digital Media Lab., Inc.)Kazue Tsukamoto
Cinematics DesignerOu Yotsuya
Cinematics ProgrammerShinya Ishikawa
Cinematics SupervisorMinoru Kusakabe
Cinematography Supervisor (Animation)Pablo Chavez
Companion App Director (iNPLAS)Shin Wakayama
Companion App Graphic Designer (iNPLAS)Mikiko Ookubo
Companion App Graphic Designer (iNPLAS)Yuzuru Suzuki
Companion App ProgrammerHiroya Matsugami
Companion App ProgrammerHirokazu Yamaguchi
Companion App Programmer (iNPLAS)Etsuko Ninagawa
Companion App Programmer (iNPLAS)Manabu Yokozaws
Companion App Sound Desinger (iNPLAS)Yoshitaka Koyama
Companion App Sound Desinger (iNPLAS)Minoru Takashima
Concept ArtistSatoshi Takabatake
Concept ArtistArata Yokoyama
Coordinator (Cinematics Lighting and Render)Valerie Desmet
Coordinator (Cinematics Lighting and Render)Frank Temmerman
Detail Background Model Artist / Background ArtistYuko Oizumi
Dialog CoordinatorHarrison Deutsch
Dialog Recording EngineerVince Colavitti
Dialog Recording EngineerDavid Collins
Director / Visual Art Services Group (SCEA)Mike Mumbauer
Director of MusicChuck Doud
Director, Music (SCEA PDSG)Chuck Doud
Director, Technology and InfrastructureNed Lerner
Engine Integration (Animation)Darren Robb
EngineerJeffrey Apczynski
EngineerGregg Carrier
EngineerJesse Clemens
EngineerDustin Jones
EngineerEric Lalumiere
Environment Artist (Original Force)Minghao Dai
Environment Artist (Original Force)Yinchuan Ding
Environment Artist (Original Force)Qian Fu
Environment Artist (Original Force)Jinlan Han
Environment Artist (Original Force)Gang Hu
Environment Artist (Original Force)Chenyu Hu
Environment Artist (Original Force)Qian Huang
Environment Artist (Original Force)Chao Lei
Environment Artist (Original Force)Qilu Li
Environment Artist (Original Force)Ting Li
Environment Artist (Original Force)Tingting Liu
Environment Artist (Original Force)Qing Miao
Environment Artist (Original Force)Jingjing Ren
Environment Artist (Original Force)Qian Ren
Environment Artist (Original Force)Yifan Rui
Environment Artist (Original Force)Yuwen Xu
Environment Artist (Original Force)Chuang Yu
Environment Artist (Original Force)Huanhuan Yue
Environment Artist (Original Force)Xing Zhang
Environment Artist (Original Force)Chenchen Zhu
Environment Artist (Original Force)Zhu Zhu
Environment Artist (Virtuos)Philippe Angely
Environment Artist (Virtuos)Wang C
Environment Artist (Virtuos)Shen B C
Environment Artist (Virtuos)Yang D C
Environment Artist (Virtuos)Huang J F
Environment Artist (Virtuos)Yang F
Environment Artist (Virtuos)Wang L F_A
Environment Artist (Virtuos)Wang L F_B
Environment Artist (Virtuos)Pan M G
Environment Artist (Virtuos)Duan Z H
Environment Artist (Virtuos)Qin G H
Environment Artist (Virtuos)Liang H
Environment Artist (Virtuos)Liu S J
Environment Artist (Virtuos)Zheng Y J
Environment Artist (Virtuos)Jia J
Environment Artist (Virtuos)Pu X J
Environment Artist (Virtuos)He L
Environment Artist (Virtuos)Shen L
Environment Artist (Virtuos)Qiao L
Environment Artist (Virtuos)Zhuang J L
Environment Artist (Virtuos)Liu Y L
Environment Artist (Virtuos)Peng X L
Environment Artist (Virtuos)Guo L
Environment Artist (Virtuos)Wang X L_A
Environment Artist (Virtuos)Wang X L_B
Environment Artist (Virtuos)Zhao Y N
Environment Artist (Virtuos)Zhang P
Environment Artist (Virtuos)Wen Z Q
Environment Artist (Virtuos)Lou B Q
Environment Artist (Virtuos)Li Q
Environment Artist (Virtuos)Chen Z Q
Environment Artist (Virtuos)Liu H Q
Environment Artist (Virtuos)Li Z Q
Environment Artist (Virtuos)Zhang Z Q
Environment Artist (Virtuos)Zhang Q
Environment Artist (Virtuos)Zheng X S
Environment Artist (Virtuos)Zheng W
Environment Artist (Virtuos)Li H W
Environment Artist (Virtuos)Tang W
Environment Artist (Virtuos)Zheng X
Environment Artist (Virtuos)Li K X
Environment Artist (Virtuos)Tang X X
Environment Artist (Virtuos)He C Y
Environment Artist (Virtuos)Li S Y
Environment Artist (Virtuos)Tan X Y
Environment Artist (Virtuos)Zhong Y
Environment Artist (Virtuos)Luo W Y
Environment Artist (Virtuos)Sun W Z
Environment Artist (Virtuos)Chen Z
Executive Creative Director (Voice Over Recording)Scott Martin Gershin
Executive Director (Pearl Digital Entertainment)Leland Madren
FX / Compositing (Cinematics Lighting and Render)Michele Alessi
FX / Compositing (Cinematics Lighting and Render)Kevin Van Asch
FX / Compositing (Cinematics Lighting and Render)Dimitri Breidenbach
FX / Compositing (Cinematics Lighting and Render)Emmy Castelain
FX / Compositing (Cinematics Lighting and Render)Riff Dagher
FX / Compositing (Cinematics Lighting and Render)Jeroen Desmet
FX / Compositing (Cinematics Lighting and Render)Jan Van Eetevelt
FX / Compositing (Cinematics Lighting and Render)Roel Herrebrugh
FX / Compositing (Cinematics Lighting and Render)Sam Khorshid
FX / Compositing (Cinematics Lighting and Render)Sokratis Parsanos
FX / Compositing (Cinematics Lighting and Render)Freek Quartier
FX / Compositing (Cinematics Lighting and Render)Daan Tanghe
Game DirectorTakamitsu Iijima
Gameplay ProgrammerShigeo Okajima
Gameplay ProgrammerKazutoshi Takeuchi
Gameplay ProgrammerTsubasa Uragami
Gimmick ArtistYoriko Kono
Gimmick Artist / Technical ArtistMotokazu Sakai
Gimmick DesignerImai Takehiro
Graphics ProgrammerKeiji Matsuda
Graphics ProgrammerAlexander Radkov
GUI DesignerKazuyuki Miura
GUI ProgrammerJunichi Tatsumi
Head Camera TechnicianMike Davis
Head Camera TechnicianRobert Derry
Head Camera TechnicianEduardo Equia
In-Game Cinematics ArtistTakeshi Hasegawa
In-Game Cinematics ArtistJunko Hiramtasu
In-Game Cinematics ArtistSaeka Horikoshi
In-Game Cinematics ArtistIsao Murata
In-Game Cinematics ArtistTatsuya Sakai
In-Game Cinematics ArtistHirohisa Togase
In-Game Cinematics Artist (Goshow, Inc.)Tsutomu Tokumasu
In-Game Cinematics Artist / Cinematics Motion Capture AssistantNaomii Tsujishita
In-Game Cinematics Effect ArtistHaruhiko Kawaguchi
Knack (Motion Actor)T.J. Storm
Layout Artist (Animation)David Aguilar
Layout Artist (Animation)Ariel Bernardo
Layout Artist (Animation)Tom Bland
Layout Artist (Animation)Eugene Chung
Layout Artist (Animation)Megan Goldbeck
Layout Artist (Animation)Vanessa Landeros
Layout Artist (Animation)Ira Owens
Layout Artist (Animation)Ari Teger
Layout Artist (Animation)Melissa Thompson
Layout Artist (Animation)Selig Tobiason
Layout Artist (Animation)Anthony Tso
Layout Artist (Animation)Alexandra Zedalis
Lead 3D Artist (XPEC Entertainment)Wang Jing
Lead 3D Artist (XPEC Entertainment)Wang Xiaofeng
Lead 3D Artist (XPEC Entertainment)Zhong Xing
Lead 3D Artist (XPEC Entertainment)Zhu Zhengxia
Lead Action DesignerShou Asano
Lead Battle DesignerHironori Yatoku
Lead Camera OperatorNikola Dupkanic
Lead Character ArtistTakehito Tsuchiya
Lead Character Modeling ArtistSeiji Yokota
Lead Character Motion ArtistAkihito Miyake
Lead Cinematics ArtsitMaki Murakami
Lead Cinematics ProgrammerNaoyuki Saito
Lead Concept ArtistKoji Hasegawa
Lead Detail Background Model Artist / Background ArtistMasashi Sunayama
Lead Game DesignerHiroyuki Goto
Lead Game DesignerAkira Koyama
Lead Game DesignerKenji Sakai
Lead Gameplay ProgrammerTomoyuki Takahashi
Lead Gimmick ArtistTakeshi Miki
Lead Gimmick DesignerKazushi Goto
Lead Graphics ProgrammerTai Yamaguchi
Lead GUI ArtistKensaku Sanda
Lead GUI ProgrammerTakenori Shikimi
Lead In-Game Cinematics Effect ArtsitMasato Kawamura
Lead In-Game Effect ArtistTakuma Matsunaga
Lead Level DesignerNaoaki Tasaka
Lead Lighting ArtistTomohisa Oda
Lead Motion / In-Game Cinematics Artist (XPEC Entertainment)Zheng Yuyou
Lead Physics ProgrammerTomohito Ito
Lead Programmer / Technical DirectorTsuyoshi Murakami
Lead Sound DesignerTakashi Uno
Lead Sound ProgrammerTetsuya Kimura
Lead Stage TechnicianMatt Bauer
Lead Studio TechnicianRyan Beeson
Lead Technical ArtistYusuke Iida
Lead Tool ProgrammerYoshiro Watanuki
Level Design SupportKei Hisamatsu
Level Design SupportShinji Kawata
Level Design SupportYusuke Ootaka
Level DesignerYoshihisa Kobayashi
Level DesignerShouji Miyazaki
Level DesignerHiroyuki Sano
Lighting ArtistTakaharu Nagashima
Lighting ArtistTeruki Suganuma
Lighting Artist / Enemy Concept ArtistMiki Takahashi
Localization SupportKyoko Ebata
Localization SupportAkito Katsumata
Localization SupportAki Kawashima
Modeling (Cinematics Lighting and Render)Mathieu Briolat
Modeling (Cinematics Lighting and Render)Emmy Castelain
Modeling (Cinematics Lighting and Render)Olivier Couston
Modeling (Cinematics Lighting and Render)Guillome Fuentes
Modeling (Cinematics Lighting and Render)Lena Sayaphoum
Motion / In-Game Cinematics Artist (XPEC Entertainment)Jin Aili
Motion / In-Game Cinematics Artist (XPEC Entertainment)Hua Jinghuan
Motion / In-Game Cinematics Artist (XPEC Entertainment)Zhao Mulan
Motion / In-Game Cinematics Artist (XPEC Entertainment)Guan Ting
Motion / In-Game Cinematics Artist (XPEC Entertainment)Jiang Xiao
Motion / In-Game Cinematics Artist (XPEC Entertainment)Hao Xiaolei
Motion Actor (Katsugekiza)Tony Hosokawa
Motion Actor (Katsugekiza)Wataru Koga
Motion Actor (Katsugekiza)Akihiko Sai
Motion Actor (Katsugekiza)Akira Sugihara
Motion Actor (Katsugekiza)Ryo Sukegawa
Motion Actor (Katsugekiza)Keiichi Wada
Motion CaptureJames Scarafone
Motion Capture / Voice Over DirectorJamie Mortellaro
Motion Capture Artist (CGCG Studio)Masakatsu Oshiro
Motion Capture Editor (Imagica Corp)Yoshiko Koyama
Motion Capture Editor (Imagica Corp)Masashi Tsuchiya
Motion Capture Lead (Imagica Corp)Gako Otsu
Motion Capture Producer (CGCG Studio)Takeshi Yamazoe
Motion Capture Producer (Imagica Corp)Tetsuya Kobyashi
Motion Capture Technical Director (Imagica Corp)Ryuji Tominaga
Motion Capture Technical SupervisorSteve Olsen
Motion Capture TrackerMichael Hash
Motion Capture TrackerDaniel M Legg
Motion Capture TrackerKai Ma
Motion Capture TrackerChip Parsons
Motion Edit (Animation)Robert Mackenzie
Motion Edit Supervisor (Animation)Eduardo Contreras
Motion Editor (Animation)Rafael Barriola
Motion Editor (Animation)Fred Carrico
Motion Editor (Animation)Robert Estus
Motion Editor (Animation)Vanessa Landeros
Motion Editor (Animation)Brian Phipps
Motion Editor (Animation)Ryan Schmidt
Motion Editor (Animation)Alexandra Zedalis
Music InternKristofer Hall
Music Producer (Stage Music) (SMPJ)Tomonobu Kikuchi
Orchestra Conductor (Stage Music)Wataru Hokoyama
Orchestral Contractor (Stage Music)Carla Deveux
Orchestrator (Stage Music)Tim Davies
Orchestrator (Stage Music)Bruce L Flower
Orchestrator (Stage Music)Rick Giovinazzo
Original Score Composer (Stage Music)Wataru Hokoyama
Physics ProgrammerHideki Kinoshita
Physics ProgrammerMasakazu Toyoda
ProducerYusuke Watanabe
Producer (Dalian Sunrise Digital Technology)Cui Lidan
Producer (Movie Animation) (Shirogumi)Hiromasa Inoue
Producer (Original Force)Mia Wang
Producer (Original Force)Leona Yang
Producer (Production)Jeffrey Vargas
Producer (Red Entertainment)Kei Kurata
Production AssistantWalter Gray IV
Production AssistantAlexa Rose
Production Assistant (Voice Over Recording)Alexander Leeman Johnson
Production Assistant (Voice Over Recording)Kevin McAlpine
Production Assistant (Voice Over Recording)Stephen Selvaggio
Project Editor (Production)Louis Pepiton
Project Lead Animation Artist (Original Force)Jovi Zhomg
Project Lead Animation Artist (Original Force)Shuai Zhou
Project Lead Environment Artist (Original Force)Chunbo Li
Project Producer (Cinematics Lighting and Render)Mark Dornfeld
Project Producer (Cinematics Lighting and Render)Michele Ferrone
Project Producer (Cinematics Lighting and Render)Jan Goosen
Project Supervisor (Cinematics Lighting and Render)Danny Braet
ReaderShane Stevens
Recording Engineer (Voice Over Recording)Dave Natale
Recording Engineer (Voice Over Recording)Peter Rincon
Recordist, Motion CaptureJohn Zwiefel
Runtime (Cinematics Lighting and Render)Jhonie Aelbrecht
Runtime (Cinematics Lighting and Render)Kevin Van Asch
Runtime (Cinematics Lighting and Render)Emmy Castelain
Runtime (Cinematics Lighting and Render)Karlijn Koning
Runtime (Cinematics Lighting and Render)Dusan Lazic
Runtime (Cinematics Lighting and Render)Tessa El Milligi
Runtime (Cinematics Lighting and Render)Chiara De Pas
Runtime (Cinematics Lighting and Render)Steve Pince
Runtime (Cinematics Lighting and Render)Oksana Prots
Runtime (Cinematics Lighting and Render)Marcel Van Walsum
Score Recorder, Mixer (Stage Music)Alan Meyerson
Scoring Assistant (Stage Music)Sebastian Clobes
Scoring Assistant (Stage Music)Cedric Plisnier
Scoring Supervisor (Stage Music)Youki Yamamoto
SFX LibrarianPaul Poduska
Shading (Cinematics Lighting and Render)Emmy Castlain
Shading (Cinematics Lighting and Render)Karlijn Koning
Shading (Cinematics Lighting and Render)Tessa El Milligi
Shading (Cinematics Lighting and Render)Marcel Van Walsum
Software EngineeringDarin Velarde
Solver (Animation)Favian Beltran
Solver (Animation)Josh Hutchins
Solver (Animation)Andre Petrossian
Solver (Animation)Ricardo Tobon
Solving Lead (Animation)Kai Ma
Solving Supervisor (Animation)Kevin Wang
Sound DesignerTsutomu Fuzawa
Sound DesignerTomohiro Imura
Sound DesignerTsubasa Ito
Sound DesignerJunko Sano
Sound DesignerTakahiro Sasamura
Sound DesignerAkihito Tsuruzono
Sound Designer (Sound Effects) (Forcewick Sound Design)Masayuki Endou
Sound Designer (Sound Effects)) (Forcewick Sound Design)Ryo Inakura
Sound Designer (Sound Effects)) (Forcewick Sound Design)Masayoshi Umezu
Sound Group (SCEA PDSG)Gene Semel
Sound Production AssistantMizuki Tsuda
Sound, Video Library TeamMitsuteru Furukawa
Sound, Video Library TeamJunichi Komori
Sound, Video Library TeamShingo Matsumoto
Sound, Video Library TeamYukari Yoshii
Sr. Director (SCEA PDSG)Dave Murrany
Sr. Motion Capture TrackerDavid Ibarra
Sr. Motion Capture TrackerMichael Shinkle
Sr. Music Department AssistantAngelica Garde
Sr. Music Department CoordinatorVanessa Zamora
Sr. Music Licensing CoordinatorJustin Fields
Sr. Producer (Original Force)Daria Gu
Sr. Producer (Worldwide Studio America)Taku Imasaki
Sr. Producer (Worldwide Studio America)George Weising
Sr. Solving Artist (Animation)Percy Sagun
Stage ScriptMasanobu Shindo
Stage TechnicianScot Carlisle
Studio Art DirectorCare Michaud-Wideman
Studio Art Director (XPEC Entertainment)Solomon Temowo
Sub Lead Background ArtistNoriyuki Katsumura
Sub Lead Background ArtistJunko Kitada
Sub Lead Background ArtistSeiichiro Kuroki
Sub Lead Background ArtistMichiaki Sugai
Sub Lead Gameplay ProgrammerNaofumi Kuwata
Sub Lead Gameplay ProgrammerJoe Ohuchi
Sub Lead Gameplay ProgrammerMakoto Wakabayashi
Sub Lead Tool ProgrammerTomohiko Yamano
Team Lead Animation Artist (Original Force)Quan Zhou
Team Lead Environment Artist (Original Force)Andy Gao
Team Lead Environment Artist (Original Force)Eason Xu
Team Leader (Virtuos)Yang Rongming
Technical Art (Animation)Homoud Alkouh
Technical Art (Animation)Aida Cazares
Technical Art (Animation)Phillip Edwards
Technical Art (Animation)Brian Gans
Technical Art (Animation)Steve Hada
Technical Art (Animation)Jonathan Logsdon
Technical Art (Animation)Lamarvin McMorris
Technical Art (Animation)Lee Meza
Technical Art (Animation)Kenneth Mohamed
Technical Art (Animation)Kevin Mullin
Technical Art (Animation)Marvin Najor
Technical Art (Animation)Juan Quiroz
Technical Art (Animation)Evan Sampson
Technical Art (Animation)Nicholas Shiotelis
Technical Art (Animation)Christian Vagnati
Technical ArtistMakito Tsubaki
Technical ArtistMichiyoshi Yamabe
Technical Artist (XPEC Entertainment)Li Yajun
Technical CoordinatorYuji Yamada
Technical Coordinator (Animation)Christopher Evans
Technical Project Supervisor (Animation)Sarah-Elizabeth Clemens
Technical Project Supervisor (Animation)Mila Feijoo
Technical Supervisor (Stage Music)Robin Reumers
Technology (SCEA PDSG)Richard Lee
Tool ProgrammerMorimoto Atsushi
Tool ProgrammerShinichi Ohuchi
Translator (Production)Kimie Kim
Video AssistLibby Green
Video AssistBrooks Ludwick
Video AssistSergio Maggi
VO / Talent Services (Voice Over Recording)William Beaman
Voice Over Coordinator (Voice Over Recording)Melissa Grillo
Voice Recording / LocalizationAkitsugu Komiyama
Voice: ChairwormanJennifer Hale
Voice: CharlotteLaura Bailey
Voice: Dr. VargasJB Blanc
Voice: GundaharMatt Mercer
Voice: KatrinaJennifer Hale
Voice: KnackIkechukwi Prince Amadi
Voice: LucasJosh Keaton
Voice: MorgackFred Tatasciore
Voice: RyderTravis Willingham
Voice: VictorMark Deakins
Writer / DirectorMark Cerny

Contributions

Data and credits for this game contributed by PhaseBlack, oliist, Error1355, and BGoldTLE.