Credits

AnimationSteve Bodle
AnimationAndy Brunton
AnimationGary Cureton
AnimationDaniele Duri
AnimationSilvia De Felice
AnimationPaul Franklin
AnimationEmilio Serrano Garcia
AnimationCeri Harrison
AnimationGraeme Howard
AnimationNanette Kaulig
AnimationLuke Kelly
AnimationChris Knott
AnimationMartin Lanzinger
AnimationPepe De Lucas
AnimationLouise Ridley
AnimationChristopher Rivera
AnimationChris Roe
AnimationGabor Soos
AnimationRoss Stanton
AnimationWilliam Du Toit
AnimationLaura Trespioli
AnimationLuis Miguel Herrera Vela
ArtRyan Wilkerson
ArtistMatt Allsopp
ArtistPete Amachree
ArtistCarolyn Bailey
ArtistAndy Bass
ArtistDamien Buzugbe
ArtistDominic Clubb
ArtistRobert Corcoran
ArtistJames Duncan
ArtistJamie Durrant
ArtistJon Eckersley
ArtistEmrah Elmasli
ArtistIan Faichnie
ArtistRichard Hammond
ArtistImkan Hayati
ArtistJorge Sanchez Magdaleno
ArtistPatrick Martin
ArtistMike McCarthy
ArtistMike Morton
ArtistDavid Oxford
ArtistAdam Sibbick
ArtistMark Smart
ArtistAdonis Stevenson
ArtistAngus Syme
ArtistBen Troughton
ArtistAlberto Gordillo Villafuertes
ArtistRob Watkins
ArtistMark Williams
Creative DesignerPeter Molyneux
DesignMark Llabres Hill
DesignBen Huskins
DesignJohn Molloy
DesignRob Stevens
DesignPaul Wright
Executive ProducerLouise Copley
Garth (voice)Ron Glass
Hammer (voice)Julia Sawalha
Level DesignCharlton Edward
Level DesignJake Fearnside
Level DesignMike Green
Level DesignIain Wright
Level DesignAndrzej Zamoyski
Lucien (voice)Oliver Cotton
MusicRussell Shaw
ProductionGeorg Backer
ProductionChris Berry
ProductionWill Braham
ProductionBryn Davies
ProductionPeter Jones
ProductionGary Simmons
ProductionGeoff Smith
ProductionJennifer Stanners
ProductionJeremie Texier
ProductionStuart Whyte
ProgrammingDavid Addis
ProgrammingChris Allsopp
ProgrammingSherman Archibald
ProgrammingJon Askew
ProgrammingMartin Bell
ProgrammingLeigh Bird
ProgrammingStephen Broadley
ProgrammingDavid Bryson
ProgrammingBarry Cairns
ProgrammingChris Carr
ProgrammingFrancesco Carucci
ProgrammingPatrick Connor
ProgrammingKaspar Daugaard
ProgrammingOlli Dawson
ProgrammingDaniel J Dobson
ProgrammingAlex Dowdeswell
ProgrammingMike Ducker
ProgrammingNeil Duffield
ProgrammingPaul Evans
ProgrammingTak L Fung
ProgrammingNeil Griffiths
ProgrammingAaron Halstead
ProgrammingMatthew Hanlon
ProgrammingAlan Harding
ProgrammingJames Hopkin
Reaver (voice)Stephen Fry
Rose (voice)Gemma Boyle
ScriptingAnish Antony
ScriptingMark Backler
ScriptingDave Carter
ScriptingCharles Griffiths
ScriptingEduardo Hulshof
ScriptingRichard Meinertzhagen
ScriptingLuke Pressley
ScriptingMilan Prucha
ScriptingPhilip Robinson
ScriptingAlex Skidmore
ScriptingTed Timmins
ScriptingMike West
ScriptingNeal Whitehead
Senior Management TeamDene Carter
Senior Management TeamSimon Carter
Senior Management TeamRichard Ham
Senior Management TeamSi Jacques
Senior Management TeamIan Lovett
Senior Management TeamJohn McCormack
Senior Management TeamJC Taylor
Theresa (voice)Zoe Wanamaker

Contributions